Sahtior 0-3 PSG in Champions League! Gladbach 1-2 City, Juve 2-0 Sevilla; Malmo 0-2 Real Madrid, United 2-1 Wolfsburg. Vezi REZUMATE VIDEO

Mircea Lucescu Zlatan Ibrahimovic Grupe
Live Blog

Champions League

Data publicarii: Joi 01 Octombrie 2015, 01:51
Data actualizarii: Joi 01 Octombrie 2015, 01:52

Rezumatele partidelor din UEFA Champions League se vad marti si miercuri la Sport.ro, de la ora 23:50

21:14 30 Sep
Grupa A

Sahtior Donetsk 0-3 PSG

0-3, min 90: GOL PSG! Zlatan Ibrahimovic inscrie cu un noroc imens, dupa o avalansa de ocazii pentru echipa lui Lucescu!

0-2, min 23: Gool PSG! Mingea il loveste pe David Luiz si intra in poarta la un corner!

0-1, min 7: Gooool Serge Aurier pentru PSG

Malmo 0-2 Real Madrid

Min 90: GOL REAL! Ronaldo inscrie din nou si ajunge la reusita 501 din cariera. Ronaldo mai are nevoie de un singur gol pentru a deveni cel mai mare marcator all time al lui Real Madrid! Acum este egalul lui Raul!

Min 29: GOL REAL! C
ristiano Ronaldo deschide scorul in Suedia!

Ronaldo a ajuns la golul 500 din cariera!

21:13 30 Sep
Grupa B

Manchester United 2-1 Wolfsburg

Min 53: GOOOL UNITED! Smalling reia in poarta o centrare fabuloasa cu calcaiul a lui Mata!

Min 34: GOOOL UNITED! Mata egaleaza din penalty!

Min 4:
Goool Wolfsburg, Daniel Caligiuri deschide scorul

CSKA Moscova 3-2 PSV Eindhoven

Min 68, 3-2:  Lestienne reuseste dubla si o face pe PSV sa spere la o egalare!

Min 60, 3-1:
 Lestienne inscrie pentru PSV!

Min 44: Dumbia rateaza penalty!

Min 36: Doumbia reuseste dubla din penalty!

Astana 2-2 Galatasaray

Min 89: GOOOOL ASTANA! Final incendiar! Gazdele egaleaza cu cateva minute inainte de final!

Min 86:
Incredibil! Al doilea autogol din aceasta seara! Galata conduce cu 4 minute inainte de final!

Min 77: Hakan Balta isi trimite in proprie poarta!

Min 31:
Bilal Kisa deschide scorul pentru turci!

Atletico Madrid 1-2 Benfica

Min 51: GOL BENFICA! Guedes o aduce pe Benfica in avantaj!

Min 37: GOL BENFICA! Nicolas Gaitan egaleaza pentru Benfica!

Min 23: GOL ATLETI! Angel Correa deschide scorul cu Benfica!

21:09 30 Sep
Grupa D

Borussia Monchengladbach 1-3 Manchester City

Min 90: GOOOL CITY! Sergio Aguero inscrie din penalty in prelungiri!

Min 65: GOOL CITY! Autogol Andreas Christensen!

Min 54: GOL GLADBACH! Stindl deschide scorul!

Min 20: Raffael rateaza penalty pentru Gladbach!

Juventus 2-0 Sevilla

Min 87: GOL JUVE! Zaza inscrie inainte de final!

Min 42: GOL JUVE! Morata deschide scorul inainte de pauza!

Fanii lui Juve le-au reamintit jucatorilor ce palmares are "Batrana doamna".

18:55 30 Sep
Lucescu a rabufnit la conferinta!

Mircea Lucescu a fost deranjat ca presa franceza vede Sahtiorul drept victima sigura la meciul cu PSG. Antrenorul roman crede ca poate sa dea lovitura, chiar daca joaca pe teren neutru, iar campioana Frantei e in mare forma.

"PSG este o echipa mare, cu jucatori foarte buni, cu o foarte buna organizare a jocului si cu rezultate bune. O sa fie un meci foarte greu pentru noi, este o echipa completa care face foarte bine faza defensiva si care face la fel de bine si pe cea ofensiva. Eu cred ca totusi ambele formatii au sanse egale. Jucam totusi acasa, da-ne o sansa! Una mica, dar da-ne o sansa si vom vedea!", a spus Mircea Lucescu.

18:46 30 Sep
Malmo a micsorat terenul!

Suedezii de la Malmo s-au pregatit serios pentru meciul cu Real Madrid de diseara! Au facut tot posibilul ca Ronaldo si Bale sa nu se simta bine in Suedia si au micsorat chiar si terenul pentru ca galacticii sa nu poata pasa.

Nu e prima data cand cei de la Malmo apeleaza la aceasta tactica. Au aplicat-o si cand au intalnit Barcelona, iar UEFA i-a amendat cu 100.000 de euro.

15:30 30 Sep
Ce se joaca azi in UEFA Champions League

Grupa A
21:45 Sahtior Donetsk - PSG (Dolce Sport 1)
21:45 Malmo - Real Madrid (Dolce Sport 2)

Grupa B
21:45 Manchester United - Wolfsburg (Dolce Sport 3)
21:45 CSKA Moscova - PSV Eindhoven

Grupa C
19:00 Astana - Galatasaray (Dolce Sport 1)
21:45 Atletico Madrid - Benfica

Grupa D
21:45 Borussia Monchengladbach - Manchester City
21:45 Juventus - Sevilla (Dolce Sport 4)

Se repeta cosmarul pentru englezi?

Cel mai bogat fotbal nu se simte bine la masa bogatilor. Reprezentatele Angliei continua sa dezamageasca in UEFA Champions League, dupa un sezon in care niciuna dintre ele nu a prins faza sferturilor.

Toate cele patru echipe ale Angliei au cel putin cate o infrangere, iar Arsenal se afla deja intr-o situatie critica: e ultima in grupa - zero puncte dupa doua meciuri - si inca nu a dat de Bayern Munchen.

Chelsea, singura echipa care isi castigase meciul din prima etapa, a pierdut aseara, 1-2 cu FC Porto.

Manchester United si Manchester City joaca in aceasta seara, de la 21:45, cu Wolfsburg, respectiv Borussia Monchengladbach.