Iaquinta o salveaza pe Juve cu Borisov: BATE 2-2 Juve

Data publicarii: Miercuri 01 Octombrie 2008, 01:41
Data actualizarii: Miercuri 01 Octombrie 2008, 01:54
Juve a trecut printr-un adevarat cosmar la Borisov, unde a fost aproape sa piarda rusinos.

Fosta adversara a Stelei in turul III preliminari al Ligii Campionilor anul trecut, BATE a fost la un pas sa arunce bomba serii in Champions League cu Juve.

Kryvets a inghetat-o pe Juve in minutul 17, cand a deschis scorul pentru BATE. Italienii nu s-au trezit, iar in minutul 23, Borisov conducea cu 2-0, dupa golul lui Stasevich.

Salvarea pentru Juve a purtat numele lui Iaquinta, care a marcat golul revenirii in minutul 29, pentru ca in al 3-lea minut de prelungire sa inscrie pentru 2-2.