Salvarea Stelei? Ienei director tehnic, peste Dorinel!

Data publicarii: Miercuri 26 Noiembrie 2008, 20:21
Data actualizarii: Miercuri 26 Noiembrie 2008, 20:33
Un nou moment zero la Steaua, ca in 2000 - propune Piturca dupa ultima "isprava" a Stelei in Europa, 0-3 cu Bayern. Ienei a aflat azi ca patronul Stelei vrea sa-l numeasca director tehnic peste Dorinel, care de 6 meciuri se chinuie fara succes sa castige cu Steaua.

Dorinel si-a facut un obicei la Steaua - egal dupa egal in campionat si infrangeri la zero in Champions League. Dupa 0-2 la Lyon, Steaua lui Dorinel a pierdut, 0-3 la Munchen.

Pentru prima data, fanii Stelei s-au luat de Dorinel, pe care l-au intrebat ironic cand o sa bata si el pe cineva.

Egala lui Bayern la pauza, Steaua a incasat 3 goluri intr-un sfert de ora, iar Dorinel s-a temut ca se va face de ras si a terminat meciul fara niciun atacant.

Omul care a rezistat cel mai mult in Ghencea ca antrenor dupa revolutie, Piturca propune o noua revolutie la Steaua, ca in 2000, cand a fost inscaunat el.