NEBUNIE: Man. United 3-3 Basel, Young a egalat in min 90, Basel a condus dupa 2-0 pentru Man. United! Pantilimon a fost rezerva in Bayern 2-0 Man City

Bayern Munchen FC Basel Manchester City Manchester United Grupe
Data publicarii: Marti 27 Septembrie 2011, 23:41
Data actualizarii: Marti 27 Septembrie 2011, 23:45

Premiera in Romania! Acum ai LIVE SCORE si pe TELEFONUL MOBIL! Intra pe m.sport.ro

HART A SALVAT-O PE CITY DE LA UMILINTA!

BAYERN MUNCHEN 2-0 MANCHESTER CITY
1-0, min 38: Gomez
2-0, min 45: Gomez

Pantilimon a fost rezerva la City in meciul de pe superbul Allianz Arena!

Hart a facut un meci incredibil: "a aparat atat de bine, incat e pacat ca a jucat pentru echipa care a pierdut", a scris UEFA in timpul meciului.

Gomez a marcat ambele goluri, in min 38 si 45.

Echipele de start

Bayern:
Neuer, Rafinha, Van Buyten, Boateng, Lahm, Schweinsteiger, Luis Gustavo, Muller, Kroos, Ribery, Gomez

Manchester City: Hart, Richards, Kompany, Toure, Clichy, Nasri, Barry, Toure, Silva, Aguero, Dzeko

3-3, min 90: Young

Cine a stiut cum sa parieze pe meciul asta, acum este un om bogat! Asa cum multi se asteptau, Manchester United a condus-o pe Basel cu 2-0, dupa dubla lui Welbeck din min 16 si 17. La pauza, United a intrat cu acest avantaj, iar repriza a doua avea sa fie cea mai nebuna din ultimii ani in Liga.

Cei doi Frei de la Basel au reusit sa marcheze de 3 ori in 18 minute, iar elvetienii aveau 3-2 in min 76!!! Sir Alex a fost insa salvat de un alt pusti senzatie: Ashley Young a egalat in min 90. Basel conduce grupa Otelului in acest moment cu 4 puncte.

Manchester United: De Gea, Evra, Jones, Ferdinand, Fabio, Anderson, Giggs, Carrick, Young, Valencia, Welbeck

Basel: Sommer, Park Joo Ho, Dragovic, Abraham, Steinhofer, F. Frei, Cabral, Xhaka, Streller, A. Frei, Zoua