Tim Wiese Werder Bremen Germania
Data publicarii: Joi 23 Aprilie 2009, 16:36
Data actualizarii: Joi 23 Aprilie 2009, 16:43

Werder Bremen s-a calificat, miercuri seara, in finala Cupei Germaniei, dupa ce a trecut, la loviturile de departajare, scor 1-1, 3-1, de Hamburger SV.

In minutul 11 Werder a deschis scorul prin reusita lui Mertesacker. HSV a egalat in minutul 67 prin Olic.

S-a ajuns la penalty-uri unde Tim Wiese a facut minuni: a aparat 3 lovituri de 11 metri si a dus Werder in finala. Adversara din finala va fi Bayer Leverkusen.

Hamburger SV: F. Rost - Demel, Gravgaard, Mathijsen, Jansen - Alex Silva - Jarolim, Aogo ('61 Aogo) - Guerrero ('46 Pitroipa) - Petric('68 Boateng), Olic

Werder: Wiese - C. Fritz, Mertesacker, Naldo, Boenisch - Baumann ('105 Tziolis) - Frings, Ozil - Diego - Pizarro, Hugo Almeida ('86 Rosenberg)

Goluri: '67 Olic / '11 Mertesacker
Penalty-uri marcate: Mathijsen / Pizarro, Ozil, Frings
Cartonase galbene: Guerrero, Alex Silva, Mathijsen, Demel / Hugo Almeida
Cartonas rosu: Jarolim
Spectatori: 55.237