VIDEO / Umilinta inainte de Unirea Urziceni: Leverkusen 4-0 Stuttgart

Data publicarii: Luni 30 Noiembrie 2009, 10:55
Data actualizarii: Luni 30 Noiembrie 2009, 10:56

Adversara campioanei Romaniei din Liga Campionilor a fost invinsa de liderul din Bundesliga, Bayer Leverkusen. Marica a jucat doar in ultimul sfert de ora

Golurile au fost marcate de Kiessling '22, '59, '87 (penalti) si Derdiyok '39.
La oaspeti, atacantul Ciprian Marica a fost introdus pe teren in minutul 73. Internationalul roman ramane fara gol marcat in acest sezon, pentru VfB Stuttgart, in toate competitiile.

Antrenorul echipei VfB Stuttgart, Markus Babbel, a utilizat urmatoarea formula: Lehmann - Osorio, Tasci, Delpierre, Boka - Gebhart (Hilbert '46), Rudy, Träsch, Hleb - Cacau (Schieber '46), Pogrebnyak (Marica '73).

In ultima etapa a grupei G a Ligii Campionilor, care va avea loc in 9 decembrie, Unirea Urziceni va juca pe terenul formatiei VfB Stuttgart. Pentru a se califica in optimile de finala, Unirea trebuie sa nu piarda aceasta partida. In intalnirea de la Bucuresti, scorul a fost egal, 1-1.