Data publicarii: Duminica 02 August 2009, 19:19
Data actualizarii: Duminica 02 August 2009, 19:49

Sergiu Radu si Emil Jula au marcat cate un gol in meciul castigat de Energie Cottbus, sambata, in deplasare, cu scorul de 3-1, in fata formatiei 1. FC Magdeburg, in primul tur al Cupei Germaniei.

Jula a marcat in minutul 4, din pasa lui Radu, care a reusit sa trimita si el mingea in poarta, in minutul 82. Celalalt gol al invingatorilor a fost inscris de Shao, in minutul 37, tot dintr-o pasa a lui Sergiu Radu.

Pentru gazde a marcat Tuting, in minutul 44.

Jula si Ovidiu Burca au fost integralisti la Energie Cottbus, in timp ce Sergiu Radu a evoluat pana in minutul 86. La FC Magdeburg, Catalin Racanel a fost titular, el jucand pana in minutul 85.

TARARACHE, DUBLA PENTRU DUISBURG!

Mijlocasul roman Mihai Tararache a reusit ambele goluri cu care echipa germana MSV Duisburg (Liga a II-a) a castigat, duminica, scor 2-1 (1-0), partida sustinuta, in deplasare, cu Rot-Weiss Erfurt (Liga a III-a), in prima runda a Cupei Germaniei.

Jucatorul roman a inscris in minutele 27 - penalti si 70, in timp ce reusita gazdelor a fost semnata de Semmer '61.

Tararache a fost integralist in meciul de duminica si a primit un cartonas galben in minutul 44.

Tehnicianul echipei din Duisburg, Peter Neururer, a folosit urmatoarea formula de start: Aufstellung: Starke - Korzynietz, Fahrenhorst, Schlicke, Veigneau- Tiffert, Iankov,Tararache, Caiuby - S. Wagner, Kouemaha.