Drama URIASA pentru romanii de la Cottbus! In minutul 88 erau SALVATI de la retrogradarea in Liga a 4-a din Germania! E incredibil ce s-a intamplat

Energie Cottbus Germania
Data publicarii: Duminica 15 Mai 2016, 11:48
Data actualizarii: Duminica 15 Mai 2016, 11:50

A fost un weekend groaznic pentru romanii din Germania.

Maxim a retrogradat cu Stuttgart in Liga a 2-a din Germania, pentru ca Lungu si Cretu de la Energie Cottbus sa pice in liga a 4-a, la finalul unui meci de cosmar.

Energie Cottbus avea nevoie de o victorie in meciul cu Mainz 2 pentru a se salva de la retrogradare.

Dupa ce la pauza scorul a fost 0-0, repriza a doua a fost o nebunie totala. Derstroff a deschis scorul pentru Mainz in minutul 48, ca din acel moment Energie sa prinda viata si sa revina pe tabela.

Sukuta-Pasu a reusit o dubla, in minutul 56, din penalty, si in minutul 77, Energie reusind sa stea la conducerea partidei pana in ultimele clipe.

In minutul 88 a venit dezastrul pentru fosta echipa a lui Vasile Miriuta. Kalig a egalat pentru Mainz, pentru ca in ultimele secunde ale meciului sa vina si golul lui Costly, de 3-2 pentru Mainz, chiar pe terenul lui Cottbus.

Energie a picat in liga a 4-a din Germania, alaturi de Stuttgart II si Stuttgarter Kickers.