Incepe sa le mearga prost :) 8 cu Hamburg, 6 cu Paderborn, acum "doar" 4 impotriva lui Koln! Bayern-ul lui Pep face instructie cu rivalele din campionat

Bayern Munchen Bundesliga Germania Pep Guardiola Germania
Data publicarii: Sambata 28 Februarie 2015, 14:57
Data actualizarii: Sambata 28 Februarie 2015, 15:14

•Bayern Munchen a aniversat aseara 115 ani de existenta si a facut-o cu o victorie clara: 4-1 impotriva rivalilor de la Koln
•Echipa lui Pep Guardiola continua sa domine Bundesliga, dar fanii sunt tristi: "Cu Hamburg am dat 8, cu Paderborn 6, acum doar 4?" :)

Bayern Munchen merge ceas in Bundesliga, acolo unde castiga pe banda rulanta. Echipa lui Pep Guardiola, lider de necontestat in campionatul german, a aniversat 115 ani de existenta, iar fanii au fost la inaltime.

Iar fotbalistii nu puteau fi mai prejos la o astfel de sarbatoare. Robbem, Ribery si Lewandowski au trecut fara emotii de rivalii de la FC Koln, scor 4-1.

Koln, echipa cu una dintre cele mai bune defensive din Bundesliga, a rezistat doar 3 minute pe Allianz Arena, Schweinsteiger deschizand scorul cu o lovitura de cap. Ribery a facut 2-0 in minutul 10, pentru ca Ujah sa reduca din diferenta la ultima faza a primei reprize.

Repriza a doua a fost a lui Robben si Lewandowski, cei care au marcat in minutele 67 si 75.

Bayern are un avans de 11 puncte in fata lui Wolfsburg, formatie care va intalni Werder Bremen duminica.

Instalat confortabil in fruntea clasamentului, fanii bavarezi se amuza pe internet si spun ca echipa lui Guardiola parca merge tot mai rau. Acestia au glumit pe seama ultimelor trei rezultate din Bundesliga: 8-0 cu Hamburg, 6-0 cu Paderborn si "doar" 4-1 impotriva "tapilor" de la Koln.

Echipa lui Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Alaba - Schweinsteiger ('78 Rode) - Robben, Muller ('69 Xabi Alonso), Gotze, Ribery - Lewandowski