CE DESTIN! Cel mai scump jucator transferat iarna trecuta, OBLIGAT sa piarda ca sa castige titlul echipa care l-a cumparat! Situatia unica in fotbal:

Marco Reus Borussia Dortmund Germania
Data publicarii: Sambata 21 Aprilie 2012, 18:40
Data actualizarii: Sambata 21 Aprilie 2012, 18:47

Un gol al lui Frank Ribery marcat in minutul 90 face ca Borussia Dortmund sa fie obligata sa obtina victoria pentru a castiga cel de-al doilea titlu de campioana a Germaniei!

Iarna trecuta, cel mai scump jucator transferat in Germania a fost Marco Reus, in schimbul caruia Borussia Dortmund a platit nu mai putin de 17,5milioane de euro celor de la Borussia Mönchengladbach.

Astazi, intr-un meci care incepe de la ora 19.30, Marco Reus le poate amana sarbatoarea viitorilor sai colegi! Dortmund e la 5 puncte de Bayern Munchen care mai are de jucat 2 meciuri in Bundesliga dupa ce a invins-o mai devreme cu 2-1 pe Werder Bremen dupa un gol in minutul 90 al lui Frank Ribery. In cazul unei victorii, Borussia are garantat al doilea titlu consecutiv in Germania, egalul nefiind suficient pentru ca in Germania conteaza mai intai golaverajul!

Astfel, Reus este pus intr-o situatie extrem de dificila. Gladbach are mare nevoie de victorii, fiind in lupta directa cu Schalke pentru locul 3 in Bundesliga, echipa lui Marica avand un punct mai mult.

In ciuda situatiei speciale, cei de la Bild anunta ca Marco Reus va fi titular la Gladbach.