VIDEO Borussia Dortmund conducea cu 2-0 în minutul 88. Ce s-a întâmplat până la fluierul final e incredibil

Borussia Dortmund Bundesliga Werder Bremen Germania
Data publicarii: Sambata 20 August 2022, 18:55
Data actualizarii: Sambata 20 August 2022, 19:23

Etapa a treia din Bundesliga a avut în prim plan un meci spectaculos între Borussia Dortmund și Werder Bremen.

După primele două etape în care obținuse tot atâtea victorii, Borussia Dortmund a avut meci pe teren propriu cu Werder Bremen, adversara bifând două rezultate de egalitate în debutul campionatului.

Formația gazdă părea că se îndreaptă spre un nou succes, însă finalul de meci a fost unul de coșmar pentru jucătorii antrenați de Edin Terzic.

În minutul 77, Borussia Dortmund conducea cu 2-0, grație golurilor marcate de Brandt și Guerreiro. Ultimele șase minute ale jocului au fost de coșmar pentru vicecampioana Germaniei, Buchnanan (minutul 89), Schmidt (minutul 93) și Burke (minutul 95) reușind o răstunare de scor spectaculoasă.

După acest rezultat, Borussia Dortmund se află pe locul șase, cu șase puncte, în timp ce Werder Bremen este pe poziția a șaptea, cu un punct mai puțin.