Bayern Munchen s-a facut de Cacau

Data publicarii: Duminica 22 Aprilie 2007, 10:19
Data actualizarii: Duminica 22 Aprilie 2007, 10:19
SCHALKE 04 A PRELUAT SEFIA IN BUNDESLIGA

Bayern Munchen este in pericol sa rateze participarea in Champions League, dupa ce a fost invinsa Stuttgard, (2-0), ambele goluri fiind marcate de brazilianul Cacau, intr-un interval de doua minute. In acest moment Bayern Munchen este la 5 puncte distanta de locul 3, ultimul care asigura participarea in Champions League.

In schimb, Schalke 04 a preluat sefia in Bundelisga, dupa ce a castigat ieri cu 2-0, in fata echipei romanilor Sergiu Radu si Vlad Munteanu, Energie Cottbus.
Golgheterii romani de la Cottbus nu au reusit sa inscrie, decat prin coechipierul lor Timo Rost, care a deschis scorul in minutul 60 print-un autogol.
Gazdele au inscris al doilea gol din corner, patru minute mai tarziu, prin capitanul Marcelo Bordon.
Schalke 04 spera sa castige primul titlu din istoria Bundesliga, ocupand acum locul 1 cu 62 de puncte, la 2 puncte distanta de locul doi ocupat de Werder Bremen.