Data publicarii: Duminica 27 August 2023, 22:29
Data actualizarii: Duminica 27 August 2023, 22:57

Căpitanul naționalei Angliei, marcator de profesie. Și în Bundesliga.

Din articol

Bayern Munchen a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Augsburg, într-un meci din etapa a doua a Bundesligii. Harry Kane a marcat două goluri pentru bavarezi.

Killer Kane

Bayern Munchen a deschis scorul târziu, în minutul 32, beneficiind de un autogol al lui Felix Uduokhai, însă la 1-0 şi-a intrat în rol atacantul vedetă adusă în această vară.

Englezul Harry Kane a majorat scorul la 2-0, în minutul 40, şi a securizat victoria bavarezilor cu reuşita din minutul 69. Kane a ajuns astfel la trei goluri marcate în primele două etape ale Bundesligii.

Golul de onoare al oaspeţilor, înscris de Dion Beljo, în minutul 86, nu a mai schimbat mare lucru. Bayern e pe locul secund în clasament, cu 6 puncte, la egalitate cu liderul, RB Leipzig.

Într-un alt meci disputat duminică, FSV Mainz a terminat la egalitate, pe teren propriu, cu Eintracht Frankfurt, scor 1-1. Jae-sung Lee a deschis scorul pentru Mainz, în minutul 25, iar Eintracht a egalat in extremis, în minutul 90+1, prin Omar Marmoush. News.ro