Nebunie de meci: Stuttgart 3-3 Hoffenheim, Marica a jucat 7 minute!

Hoffenheim VfB Stuttgart Germania
Data publicarii: Sambata 21 Februarie 2009, 15:20
Data actualizarii: Sambata 21 Februarie 2009, 18:28

Meci de infarct la Stuttgart! Cele doua echipe au marcat de 6 ori, iar Hoffenheim a ratat 11m in minutele de prelungire.

Cu Ciprian Marica pe banca de rezerve pentru meciul slab din Uefa cu Zenit, Stuttgartul nu a reusit sa treaca de revelatia Hoffenheim. Demba Ba a fost starul meciului cu 3 reusite, el a deschis scorul si a egalat de fiecare data pentru echipa nou-promovata. Pentru Stuttgart au inscris Cacau, in minutul 26 si Gomez, in minutele 31 si 63.

Ba a deschis scorul in minutul 24, si a mai reusit doua goluri salvatoare, in minutele 45 si 67. Salihovic a fost eroul negativ al lui Hoffenheim, dupa ce a ratat golul victoriei, in minutul 92, cand a trimis mingea mult peste din lovitura de la 11 metri.

Cu toate astea, Hoffenheim trece din nou pe primul loc al clasamentului, dupa ce Hertha Berlin a fost invinsa la Wolfsburg, si ambele echipe se afla la egalitate, 39 de puncte, in fruntea Germaniei, peste super puterea Bayern, care a pierdut acasa cu Koln, 1-2!