VIDEO! Lyon UMILITA in Franta dupa 2 gafe de AMATOR ale portarului!

Data publicarii: Duminica 25 Octombrie 2009, 10:43
Data actualizarii: Duminica 25 Octombrie 2009, 10:48

Nice 4-1 Lyon | Vezi REZUMAT!

Lyon a fost calcata in picioare in ultima etapa din Ligue I in deplasare la Nice, intr-un meci in care portarul fostei campioane din Franta a gafat incredibil la 2 din cele 4 goluri ale gazdelor.

Nice a deschis scorul in minutul 16 prin Bagayoko, pentru ca in minutul 40 de duca scorul la 2-0 dupa o faza de cascadorii rasului. Cissokho a deviat mingea spre propria poarta, iar portarul lui Lyon a scapat-o printre degete.

In repriza a doua, tot Nice a iesit in fata, iar Hellebuyck a dus scorul la 3-0.

In minutul 75, gafele celor de la Lyon au iesit din nou in evidenta, Remy a profitat de o eroare incredibila a fundasului central, a tinut mingea pe picior printre fundas si portar si a marcat, poarta fiind goala.