SHOW a la PSG! Campioana Frantei si-a NAUCIT adversara! Neymar, Mbappe si Cavani au reusit INCREDIBILUL

PSG Edinson Cavani kylian mbappe Neymar PSG - Guingamp Franta SHOW a la PSG! Campioana Frantei si-a NAUCIT adversara! Neymar, Mbappe si Cavani au reusit INCREDIBILUL
Data publicarii: Sambata 19 Ianuarie 2019, 20:00
Data actualizarii: Sambata 19 Ianuarie 2019, 20:27

PSG si-a spulberat adversara din meciul de campionat.

PSG a batut Guincamp cu 9-0 pe Parc des Princes, iar Mbappe si Cavani au reusit hat-trick-ul! De partea cealalta, Neymar a inscris de doua ori, iar Meunier a dat ultimul gol al partidei in minutul 83.

Mbappe a inscris in minutele 37 si 45, din pasele lui Neymar, respectiv Cavani. Apoi, Cavani a inscris de dou ori (59, 66), urmat de Neymar (68) si din nou Cavani (75) si Mbappe (80). In fine, Meunier a decis scorul final al partidei, cu reusita din minutul 83.

PSG s-a razbunat pentru eliminarea din Cupa in fata celor de la Guingamp, ultimii clasati in Ligue 1.

Echipa lui Tuchel are un avans considerabil in clasamentul Ligue 1, cu 53 de puncte.