VIDEO Renot i-a dat gol lui Sedan! Portarul Sebastien Renot a înscris superb golul victoriei în '90+6 în meciul Sedan - Versailles

Sebastien Renot AS Poissy Championnat National sedan Versailles Franta
Data publicarii: Duminica 23 Aprilie 2023, 14:28
Data actualizarii: Duminica 23 Aprilie 2023, 15:04

Este a doua reușită din carieră pentru goalkeeper-ul francez în vârstă de 33 de ani.

Portarul Sebastien Renot (33 de ani) a înscris golul victoriei lui Versailles, 2-1 în deplasare cu Sedan în etapa a 30-a din Championnat National, liga a treia a Franței.

Goalkeeper-ul a înscris în prelungiri, în minutul 90+6, cu o reluare de vârf veritabil după un corner.

Este a doua reușită din carieră pentru goalkeeper-ul francez, după cea din 2016, când a marcat pentru AS Poissy dintr-o lovitură liberă de la centrul terenului.

FC Versailles luptă pentru promovarea în Ligue 2

Renot a mai evoluat de-a lungul carierei sale la PSG B, Dijon B, Red Star FC și Troyes, printre altele.

FC Versailles se află pe locul 5, la egalitate de puncte (51) cu Red Star de pe 4 și la doar patru puncte distanță de liderul Concarneau.

Primele două clasate promovează în Ligue 2.