Bogdan Manescu AS Bacova Autoliv Lugoj gol din lovitura libera Liga 5 Fotbal intern
Data publicarii: Marti 04 Aprilie 2023, 14:10
Data actualizarii: Marti 04 Aprilie 2023, 14:11

Bogdan Mănescu joacă în campionatul județean Timiș, la AS Bacova, și a fost omul decisiv în 2-1 cu Autoliv Lugoj din ultima etapă.

Portarul Bogdan Mănescu a marcat din lovituri libere ambele goluri din victoria echipei sale, AS Bacova, 2-1 cu Autoliv Lugoj în ultima etapă din Liga 5 Timiș.

”Oaspeţii au deschis scorul în minutul 19 prin Andrei Enesca.

Portarul echipei noastre a prins un meci de zile mari și a întors rezultatul în doar câteva minute.

A marcat de două ori din lovituri libere de la 20 şi 25 de metri, direct la vinclu, în minutele 28 şi 41, astfel AS Bacova se impune cu scorul de 2-1.

Felicitări, Bogdan Manescu, felicitări, AS Bacova!”, a postat gruparea din județul Timiș pe pagina oficială de Facebook.

În precedentul meci, din Cupă (faza județeană), același Mănescu marcase din penalty în 3-2 cu CSC Boldur.