VIDEO Olympique Marseille crede-n steaua ei! Victorie în derby după un autogol în '90+2 și cursa de urmărire a lui PSG continuă

Olympique Marseille Alexandre Lacazette Cengiz Under malo gusto Olympique Lyon Franta
Data publicarii: Luni 24 Aprilie 2023, 09:43
Data actualizarii: Luni 24 Aprilie 2023, 09:45

Olympique Lyon - Olympique Marseille s-a terminat 1-2 după ce nefericitul Malo Gusto a înscris în prelungiri în proprie poartă.

Olympique Marseille a reuşit o victorie in extremis duminică seară, 2-1 în deplasare cu Olympique Lyon, în etapa a 32 a campionatului Franţei.

Marseille a deschis scorul prin Cengiz Under, în minutul 44, dar Lyon a egalat prin Alexandre Lacazette, în minutul 68.

Malo Gusto, fotbalistul cu nume parcă predestinat, și-a dat autogol în minutul 90+2

Când meciul părea că se îndreaptă spre remiză, Malo Gusto (împrumutat de Chelsea la Lyon) a avut ghinionul de a marca în propria poartă, în minutul 90+2.

În urma acestui rezultat, Olympique Marseille a urcat pe locul 2, cu 67 de puncte, peste Lens (66 p), iar Lyon este pe 7, cu 50 de puncte.

Lider în Ligue 1 este Paris Saint-Germain, cu 75 de puncte, cu cinci etape înainte de finalul campionatului.