VIDEO Imagini senzaționale cu bucuria de la FC Annecy după ce a eliminat-o cu 9-8 pe Olympique Marseille în Cupa Franței!

FC Annecy Cupa Frantei Francois-Regis Mughe Olympique Marseille Stade Velodrome Franta
Data publicarii: Joi 02 Martie 2023, 08:47
Data actualizarii: Joi 02 Martie 2023, 08:50

Divizionara secundă, locul 10 în Ligue 2, s-a impus chiar pe ”Stade Velodrome”, scor 2-2, 7-6 la loviturile de departajare.

Olympique Marseille, locul 2 în Ligue 1, a fost eliminată miercuri seară în sferturile de finală ale Cupei Franţei, după ce a fost învinsă chiar pe ”Stade Velodrome” de echipa de ligă secundă FC Annecy, locul 10 în Ligue 2.

Marseille a pierdut la loviturile de departajare, scor 6-7, după ce scorul a fost egal, 2-2, la finalul celor 90 de minute și al prelungirilor.

Olympique Marseille a egalat greu, în minutul 90+6

Jordan Veretout ('29), Francois-Regis Mughe ('90+6), respectiv Moise Sahi ('53) și Kevin Mouanga ('59) au fost marcatorii din timpul regulamentar, în timp ce la loviturile de departajare au ratat Ahmed Kashi de la Annecy și Nuno Tavares și Leonardo Balerdi de la OM.

În semifinalele Cupei Franţei s-au mai calificat, alături de FC Annecy, Olympique Lyon, Toulouse şi FC Nantes.