VIDEO La ce trupă rock s-a dus ca spectator Lionel Messi chiar în Barcelona. Despărțirea de PSG e sigură!

Data publicarii: Luni 29 Mai 2023, 12:59
Data actualizarii: Luni 29 Mai 2023, 13:10

Starul argentinian nu-și va prelungi contractul cu Paris Saint-Germain.

Lionel Messi a fost nominalizat la titlul de cel mai bun jucător din Ligue 1, dar nu a fost la decernarea premiilor de la Paris, ci la Barcelona, la un concert al trupei Coldplay.

El a fost înconjurat de prieteni şi familie, inclusiv de foşti coechipieri precum Cesc Fabregas.

Messi are contract cu PSG până la finalul sezonului şi cel mai probabil va părăsi Parisul.

Lionel Messi a devenit cel mai titrat jucător din istoria fotbalului

Lionel Messi a devenit cel mai titrat jucător din istoria fotbalului, cu 43 de titluri, când a fost încoronat din nou campion al Franţei cu PSG, sâmbătă seara.

Acest trofeu completează o vitrină deja plină: o Cupă Mondială, o Copa America, o Finalissima, patru Ligi ale Campionilor, trei Cupe Mondiale ale Cluburilor, zece titluri în La Liga, două titluri în Ligue 1, trei Supercupe ale Europei, şapte Cupe ale Regelui, şapte Supercupe ale Spaniei, un Trofeu al Campionilor, o Cupă Mondială U-20 şi aurul olimpic..

Echipa franceză PSG a terminat la egalitate sâmbătă seara, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Strasbourg, şi este campioană a Franţei pentru al doilea an consecutiv.

PSG a condus cu 1-0 la Strasbourg, prin golul lui Lionel Messi, din minutul 58, iar gazdele au egalat în minutul 78, când a marcat Gameiro, însă cu acest 1-1 parizienii şi-au păstrat titlul de campioni. RC Lens va merge alături de PSG în grupele Ligii Campionilor, în timp ce Olympique Marseille va juca în preliminarile Ligii Campionilor.