FOTO ȘI VIDEO Întâlnirea 'secretă' dintre Kylian Mbappe și ultrașii lui PSG. Totul s-a întâmplat înaintea umilinței cu Lyon

kylian mbappe Ligue 1 PSG suporteri Franta
Data publicarii: Luni 03 Aprilie 2023, 09:13
Data actualizarii: Luni 03 Aprilie 2023, 09:27

Relația dintre Kylian Mbappe și suporterii lui PSG este una complicată, chiar dacă francezul a rămas pe Parc des Princes

După eliminarea din optimile Champions League, PSG are probleme și în campionat, după a bifat o nouă înfrângere. Liderul din Ligue 1 a suferit al doilea eşec consecutiv, pierzând la limită pe teren propriu în faţa celor de la  Olympique Lyon, scor 0-1, în etapa a 29-a.

Oaspeţii au marcat golul victoriei în minutul 56 al partidei de pe Parc des Princes, prin Bradley Barcola (minutul 56). În urma acestui eşec, PSG a rămas cu un avans de doar şase puncte faţă de ocupanta locului secund, Lens, învingătoare sâmbătă în deplasare în faţa lui Rennes, scor 1-0.

Întâlnire 'secretă' între Kylian Mbappe și suporterii lui PSG

Înaintea confruntării de pe Parc des Princes, noul căpitan al naționalei Franței, însoțit de Achraf Hakimi și Gianluigi Donnarumma, a participat la evenimentul organizat de una dintre brigăzile de ultrași a campioanei, K-Soce Team, cu ocazia aniversării a 15 ani de existență.

Chiar dacă întâlnirea ar fi trebuit să fie una secretă, pe rețelele de socializare a apărut un clip video în care este prezentat discursul lui Kylian Mbappe.

"Vorbesc în numele tuturor jucătorilor, a celor care nu au putut să vină, pentru a demonstra importanța pe care o aveți pentru noi. Suntem toți, împreună. Sezonul acesta nu a fost unul extraordinar, nu ne-am ridicat la nivelul așteptărilor. Vrem să continuăm împreună, să încheiem sezonul împreună pentru a câștiga campionatul", a spus starul francez.