INCREDIBIL! BLAT la cererea fanilor! Marseille s-a lasat batuta de Montpellier ca sa nu iasa PSG campioana!

Olympique Marseille Montpellier Franta
Data publicarii: Miercuri 11 Aprilie 2012, 23:32
Data actualizarii: Miercuri 11 Aprilie 2012, 23:33

Olympique Marseille este implicata din nou intr-un scandal de proportii in Franta.

Marseille a pierdut restanta cu Monpellier, rivala numarul 1 a lui PSG in lupta pentru titlul de campioana din Ligue 1. Inainte de meci, fanii i-au implorat pe jucatori sa piarda partida pentru a nu ii lasa pe dusmanii lor de moarte din Paris sa cucereasca titlu. Rivalitatea dintre fanii lui Marseille si cei ai lui PSG se lasa anual cu zeci de raniti si chiar si morti la meciurile directe din campionat.

A fost 3-1 pentru Montpellier pe Stade Velodrome. Belhanda a deschis scorul din penalty in minutul 7, M´Bia a egalat in minutul 33, dar Giroud si Belhanda au lovit pentru victorie in minutele 49 si 71.

Montpellier s-a distantat la 3 puncte in clasament de PSG, 66-63. Marseille e pe locul 9.