GOOOOOL NEYMAAAAR! PSG a mai luat un trofeu in Franta! Cum a marcat SUPER BRAZILIANUL in Finala Cupei cu St. Etienne

PSG Neymar Franta GOOOOOL NEYMAAAAR! PSG, la un pas de inca un trofeu in Franta! Cum a marcat SUPER BRAZILIANUL in Finala Cupei cu St. Etienne
Data publicarii: Vineri 24 Iulie 2020, 22:54
Data actualizarii: Sambata 25 Iulie 2020, 00:29

Campionatul Frantei a fost intrerupt dupa blocajul cauzat de pandemiem, iar titlul a ajuns la PSG. Aseara, milionarii au mai castigat un trofeu!

Parisul a jucat primele minute intr-un meci oficial dupa mai bine de 4 luni in finala Cupei cu St Etienne! Masinaria de lux a seicilor n-a avut nevoie de prea multe 'chei' ca sa porneasca. PSG a dechis scorul inca din minutul 14. Neymar a marcat din 6 metri, dupa ce portarul advers a respins sutul lui Mbappe!

A fost un meci cu o tensiune fantasica! S-au dat 9 galbene si un cartonas rosu! Mbappe a iesit accidentat, in lacrimi, in minutul 30, dupa ce capitanul lui St Etienne l-a faultat tare.

Chiar daca a jucat o ora in superioritate numerica, PSG n-a mai reusit sa marcheze. S-a terminat 1-0 si PSG a reusit eventul in Franta!