VIDEO E groasă! PSG, fără Lionel Messi dar cu Kylian Mbappe, a fost învinsă de Lens, care se apropie de liderul din Ligue 1

PSG kylian mbappe Lens Ligue 1 Lionel Messi Franta
Data publicarii: Luni 02 Ianuarie 2023, 08:38
Data actualizarii: Luni 02 Ianuarie 2023, 08:55

Paris Saint-Germain rămâne prima în clasament, cu 44 de puncte, în timp ce principala urmăritoare Lens are acum 40 de puncte.

Echipa franceză RC Lens a învins duminică seara, pe teren propriu, formaţia Paris Saint-Germain, scor 3-1, într-un meci al etapei cu numărul 17 din Ligue 1.

Victoria o apropie pe Lens la doar patru puncte de lider.

Neymar și Leo Messi, absenți de la PSG

Fără Neymar şi Messi, dar cu Mbappe, PSG a pierdut în chiar primul meci al anului 2023, la Lens.

Gazdele au deschis scorul prin Frankowski, în minutul 4, dar parizienii au replicat rapid, egalând prin Ekitike, în minutul 7.

Scorul final în Lens - PSG 3-1, stabilit încă din minutul 47

După douăzeci de minute, Lens a trecut din nou în avantaj, prin reuşita lui Openda, iar în primul minut al reprizei secunde Claude-Maurice a stabilit scorul final, 3-1 pentru RC Lens.

PSG rămâne pe prima treaptă a podiumului, cu 44 de puncte, dar RC Lens are acum 40 de puncte şi ocupă locul secund, la şapte puncte distanţă de poziţia a treia şi la doar patru de PSG.