FOTO ȘI VIDEO Debut de coșmar pe Old Trafford pentru Andre Onana: "Aduceți-l înapoi pe De Gea!"

Andre Onana Lens Manchester United Anglia
Data publicarii: Sambata 05 August 2023, 16:18
Data actualizarii: Sambata 05 August 2023, 16:17

Andre Onana (27 de ani) a jucat primul meci în tricoul lui Manchester United pe Old Trafford.

Transferat de Manchester United în această vară, de la Inter, pentru 52,5 milioane de euro, Andre Onana a fost titular în amicalul dintre Manchester United și Lens, disputat pe Old Trafford, cu o săptămână înainte de startul Premier League.

Andre Onana a încasat un gol de la mijlocul terenului în Manchester United - Lens

Înlocuitorul lui David de Gea a încasat un gol după 23 de minute. Florian Sotoca, atacantul lui Lens, a deschis scorul cu un lob din cercul de la centrul terenului. Andre Onana a fost surprins avansat și nu a reușit să mai ajungă la mingea expediată de fotbalistul francez.

"Moment jenant pentru Andre Onana", au titrat cei de la Goal după golul lui Lens. "Fanii lui Manchester United cer ca Onana să fie trimis înapoi la Inter, iar la United să revină De Gea", a fost și reacția celor de la The Sun.

La pauză, Lens a condus cu 1-0, însă Manchester United a dus rapid scorul la 3-1 în actul secund. Pentru echipa antrenată de Erik ten Hag au marcat Marcus Rashford (49), Antony (53) și Casemiro (59).

• Manchester United a început în următoarea formulă: Onana - Dalot, Varane, Martinez, Shaw - Casemiro, Mount - Antony, Fernandes, Garnacho - Rashford

Manchester United va debuta în noul sezon din Premier League luni, 14 august, de la ora 22:00, cu un meci pe teren propriu contra lui Wolves. Până atunci, formația de pe Old Trafford va mai disputa un joc amical, cu Athletic Bilbao.