"Doar interventiile senzationale ale lui Sirigu l-au putut opri pe Niculae!" Echipa romanului a produs HAOS in Franta: seicii sunt la un pas de dezastru!

Daniel Niculae nancy Franta
Data publicarii: Duminica 01 Aprilie 2012, 15:22
Data actualizarii: Duminica 01 Aprilie 2012, 15:22

Nancy 2-1 PSG | Seicii care au preluat-o pe PSG nu concep sa piarda campionatul in acest sezon. Cu toate astea, o echipa din a doua jumatate a clasamentului a reusit sa le dea planurile peste cap parizienilor.

Daniel Niculae a inceput ca titular meciul imposibil cu liderul PSG si a fost inlocuit in minutul 81 de Moukandjo.

Prestatia romanului a fost laudata de presa din Franta. "Doar interventiile senzationale ale lui Salvatore Sirigu au putut opri furia lui Traore si Daniel Niculae.", a scris L'Equipe.

Nancy a deschis scorul in minutul 18, prin Traore, iar parizienii au egalat prin Sissoko in minutul 50. Lovitura de gratia a fost data de Mollo in minutul 90, asa ca PSG a plecat invinsa de la Nancy si se poate indeparta de titlu, daca Montpellier castiga meciul cu Olympique Marseille.

CLICK AICI PENTRU REZUMAT

Montpellier - OM, programat pentru aceasta etapa, a fost amanat la cererea oaspetilor, care au meci marti, in Liga Campionilor.

Seicii care au preluat-o pe Paris Saint Germain nu concep sa piarda titlul in acest sezon, tinand cont de investitiile care s-au facut in iarna, atunci cand a fost adus pe banca tehnica si Carlo Ancelotti. Italianul este platit cu 6 milioane de euro pe sezon.