"Baiatul asta nu are plamani!" Francezii s-au speriat de Banel :) Fostul stelist, pasa de gol si "o prestatie EXCELENTA" la ultimul meci din campionat!

Banel Nicolita Saint Etienne Franta
Data publicarii: Duminica 01 Aprilie 2012, 13:45
Data actualizarii: Duminica 01 Aprilie 2012, 13:46

Banel Nicolita a dat o pasa de gol in meciul de pe teren propriu cu Nice. Cu toate asta, Saint Etienne a pierdut cu 2-3 si s-a indepartat de locul care duce in Europa League.

Banel Nicolita a fost laudat de presa franceza pentru prestatia din meciul cu Nice. Romanul a inceput ca titular si a fost inlocuit in minutul 65 de Sako.

Nicolita a centrat decisiv la golul de 2-1, marcat de Marchal. Nice a reusit sa intoarca scorul in ultimele 35 de minute. Lovitura decisiva a venit in ultimul minut de joc - Clerc a inscris pentru 3-2, si Nice a plecat cu toate cele trei puncte de la Saint Etienne.

"Nicolita a jucat excelent. A creeat multe ocazii, a centrat la faza celui de-al doilea gol. A declansat multe contraatacuri pe partea dreapta. Neobosit, ca intotdeauna", noteaza francezii de la sports.fr.

Cu 8 etape inainte de final, Saint Etienne este pe locul 6 in clasaement, la 4 puncte de locul care duce in Europa League.