„Supărare mare!” Mihai Stoica a ieșit la atac după victoria FCSB-ul în fața Voluntariului

Mihai Stoica FCSB voluntari Fotbal intern Mihai Stoica, oficial FCSB/sursa foto: Imago
Data publicarii: Vineri 01 Martie 2024, 11:10
Data actualizarii: Vineri 01 Martie 2024, 11:19

FCSB s-a impus la limită pe terenul lui FC Voluntari, în etapa cu numărul 28 din Superliga, scor 1-2, datorită golurilor marcate de Florinel Coman.

La o zi după meci, Mihai Stoica, managerul FCSB, a ținut să-i taxeze pe cei care au susținut că liderul din Superliga nu ar fi câștigat confruntarea cu Voluntari dacă nu ar fi avut un Florinel Coman inspirat pe teren.

Oficialul FCSB a punctat faptul că în ciuda celor două goluri marcate, victoria nu este doar a lui Florinel Coman, subliniind faptul că „roș-albaștrii” au și pierdut meciuri cu el pe teren.

„Supărare mare la cei care trăgeau speranțe că ne încurcăm (ca de obicei) cu Voluntarii. Mai ales la pauză.

Laitmotivu’ zilei: Nu puteau câștiga fără Coman.

Pont: Coman e la noi, chiar dacă are și Bayern unul.

P.S. Puteam și să nu câștigăm cu Coman. S-a mai întâmplat”, a scris Mihai Stoica pe rețelele de socializare.

FC Voluntari - FCSB 1-2

FC Voluntari a fost superioară FCSB-ului în prima repriză. Andrei Dumiter a deschis scorul în minutul 16, doar că roș-albaștrii au revenit pe tabela de marcaj în partea secundă.

După ce a efectuat trei schimbări la pauză, gruparea roș-albastră a dat lovitura prin ”dubla” lui Florinel Coman, care a restabilit egalitatea în minutul 48 și a adus victoria șase minute mai târziu.