„Nu ne dăm bătuți!” Bernd Storck știe de ce are nevoie Sepsi pentru a opri seria neagră. Ce spune de golul Farului

Bernd Storck Farul Constanta Sepsi OSK Sfantu Gheorghe Fotbal intern Bernd Storck | Imago Images
Data publicarii: Luni 19 Februarie 2024, 20:17
Data actualizarii: Luni 19 Februarie 2024, 20:23

Farul Constanța s-a impus cu scorul de 1-0 pe terenul lui Sepsi OSK Sfântu Gheorghe și și-a consolidat locul în playoff-ul Superligii.

• Sepsi OSK a ajuns la patru înfrângeri consecutive în Superliga.

La finalul meciului, antrenorul german al alui Sepsi, Bernd Storck, a susținut că jucătorii săi au jucat bine, însă le-a lipsit puțin noroc.

„Când vezi jocul... cred că în prima repriză am avut totul sub control. Ne creăm șanse, dar nu marcăm.

Apoi am luat acel gol și e păcat. E la fel ca în ultimele meciuri. Avem ocazii, dar nu marcăm. Iar când nu marchezi, nu poți câștiga. Problema? Cred că avem nevoie de mai mult noroc. Nu e de partea noastră.

Vedeți ce gol am luat, nu știm dacă mingea a intrat sau e pe linie. Am marcat, dar a fost ofsaid. Din păcate, norocul nu e de pe partea noastră. Nu mi se pare că a fost o mare diferență între cele două reprize.

Am făcut câteva schimbări. Presiunea e din prima zi în care am venit aici. Nu ne dăm bătuți, trebuie să continuăm, avem un nou meci săptămâna viitoare”, a spus Bernd Storck, după meci.

Sepsi OSK - Farul Constanța 0-1

Constantin Grameni a marcat singurul gol al meciului Sepsi - Farul, 0-1, în minutul 87, în urma unei faze controversate.

În urma rezultatului de luni seară, Farul Constanța a acumulat 40 de puncte, urcând pe patru în clasament, devansând-o pe Universitatea Craiova cu un punct. De partea cealaltă, Sepsi OSK a rămas cu 33 de puncte, ocupând locul nouă.

Etapa următoare Farul Constanța o va întâlni pe Oțelul Galați pe teren propriu, sâmbătă, de la ora 17:00, în timp ce Sepsi se va duela, pe teren propriu, cu Universitatea Cluj, duminică, ora 14:00.