Chiricheș este liber de contract din această vară, după despărțirea de FCSB. Fundașul a anunțat încă de atunci că nu se gândește la retragere, iar poziția sa este menținută și în prezent.

Vlad Chiricheș, discuții cu Chindia Târgoviște și Sepsi

Aflat la un eveniment la Muzeul Fotbalului, marți, Chiricheș a recunoscut că în ultima perioadă a avut discuții cu cei de la Chindia Târgoviște, dar și cu Sepsi OSK, însă pentru moment nu a luat o decizie.

"Mă pregătesc, mă țin într-o formă bună. Cam asta fac, nimic mai mult. Nu pun o presiune pe mine sau să aștept oferte. Dacă va veni ceva, foarte bine. Dacă nu, vedem. Am mai vorbit cu Florin Gardoș, care m-a întrebat dacă aș vrea să-l ajut la Chindia. Am avut o discuție mică și cu Ovidiu Burcă", a spus Chiricheș.

Întrebat dacă la FCSB ar mai fi vreo șansă să revină, fostul căpitan al naționalei a răspuns scurt: "Acolo nu se pune problema".

Chiricheș: "Dezamăgirea cea mai mare e cum s-a terminat perioada mea la FCSB"

În ceea ce privește un eventual meci de retragere, Chiricheș a recunoscut că nu i-a plăcut deloc modul în care s-a despărțit de FCSB. În ultimele luni ale contractului a fost criticat public de foarte multe ori de către Gigi Becali.

"Cred că asta este dezamăgirea cea mai mare din modul în care s-a terminat perioada mea la FCSB. Mi-aș fi dorit să termin cu un meci în care să fiu ovaționat, aplaudat de galerie, de toți fanii.

În același timp, sunt mulțumit și mândru de ceea ce am realizat pentru această echipă. Sunt campion cu FCSB și cu asta mă mândresc. Rămân trofeele și modul în care m-am comportat acolo", a mai spus Chiricheș.