Sfatul lui Mircea Rednic pentru Mititelu după ce UTA a bătut-o pe FCU Craiova: „Asta trebuie să facă”

Mircea Rednic Adrian Mititelu FCU Craiova UTA Arad Fotbal intern Mircea Rednic, antrenor UTA Arad
Data publicarii: Sambata 02 Martie 2024, 18:53
Data actualizarii: Sambata 02 Martie 2024, 19:04

UTA Arad s-a impus în fața lui FCU Craiova, scor 3-2, și visează la playoff cu o etapa înainte de finalul sezonului regulat.

După meci, Mircea Rednic, antrenor UTA Arad, și-a permis să-i ofere un sfat lui Adrian Mititelu, patronul lui FCU.

Potrivit antrenorului de la Arad, FCU Craiova are nevoie de stabilitate pe banca tehnică dacă vrea să emită pretenții măcar la playoff în sezonul viitor.

„Am și spus înainte că au calitate. Păcat că nu au stabilitate pe banca tehnică. Adrian pune foarte mult suflet și face eforturi finaciare. Are un lot bun, ar trebui să găsească un antrenor”, a spus Mircea Rednic după meciul cu FCU Craiova.

UTA Arad - FCU Craiova, scor 3-2

Gazdele au deschis scorul prin Pedro, în minutul 13, însă oaspeții au restabilit egalitatea prin Bauza, minutul 22. Arădenii au trecut din nou la conducere șase minute mai târziu, după golul reușit de Micovschi. Cu trei minute înainte de finalul primei reprize oltenii au mai marcat o dată prin Dragu. A fost 2-2 la pauză.

În partea secundă, Fabry a marcat din lovitură de la 11 metri, în minutul 63, stabilind scorul final, 3-2.

În urma rezultatului de sâmbătă, UTA Arad a acumulat 40 de puncte, în timp ce FCU Craiova a rămas cu 31.