Reacția lui Adrian Mutu după meciurile de la turneul Superbet International Cup, care a fost LIVE pe VOYO

Adrian Mutu Rapid Bucuresti Superbet International Cup Fotbal intern Adrian Mutu
Data publicarii: Sambata 10 Decembrie 2022, 19:05
Data actualizarii: Sambata 10 Decembrie 2022, 19:32

Rapid București a participat sâmbătă la un turneu de lux alături de Borussia Dortmund și Fiorentina, care s-a văzut și pe VOYO.

Rapid a pierdut cu 1-2 în fața Borussiei Dortmund și 0-3 împotriva Fiorentinei. Alexandru Ioniță II a fost unicul marcator al giuleștenilor de la Superbet International Cup, organizat sâmbătă, 10 decembrie, pe Arena Națională.

După cele două meciuri, Adrian Mutu a precizat faptul că a fost un antrenament bun și l-a remarcat, totodată, pe Cristian Ignat, fotbalistul născut la Chișinău și adus la Rapid București în vara anului 2019 de la FC Juniorul.

Mutu: „Ignat a fost cea mai mare surpriză!”

„A fost un antrenament bun, mai lung decât de obicei și mai intens. A fost mai important pentru că am avut în față două echipei mari din Europa, dar cred că ne-am descurcat bine. Am mai recuperat doi jucători, Florin Ștefan și Alex Ioniță, au terminat meciul cu bine și este foarte important pentru noi.

Noi știam că în al doilea meci lucrurile vor sta altfel, în ultimele 10 minute am avut șase copii din academie. Știam că vom avea probleme, mai ales că avem și meciul de miercuri, acest derby, nu voiam să risc nimic și trebuia să împart minutele pentru toți jucătorii.Nu este problema mea numărul de fani. Dacă ei au considerat că își pot pierde după-amiaza uitându-se la Borussia Dortmund, Rapid și Fiorentina, bine, dacă nu, este problema lor.

Recunoștința este ceva pe care un jucător de fotbal o așteaptă și se bucură când o primește. Am simțit căldură din partea Fiorentinei și mă bucură acest lucru. Ignat a fost cea mai mare surpriză din această seară, este tânăr și eram foarte curios să îl văd la treabă cu adversari pe măsură, bravo lui”, a spus Adrian Mutu după meciurile de la Superbet International Cup.