Reacția lui Adi Mutu după înfrângerea cu Universitatea Craiova! Ce a spus despre Matei Ilie, înger și demon cu oltenii

Adrian Mutu CFR Cluj Matei Ilie Fotbal intern Adrian Mutu
Data publicarii: Sambata 16 Martie 2024, 22:41
Data actualizarii: Sambata 16 Martie 2024, 22:45

CFR Cluj a dominat-o pe Universitatea Craiova, cel puțin în prima repriză, însă s-a văzut învinsă la capătul celor 90 de minute, scor 1-2.

La finalul meciului, Adrian Mutu a susținut că echipa sa a jucat foarte bine și că diferența au făcut micile erori comise de jucătorii săi.

Întrebat ce i-a transmis lui Matei Ilie, care a marcat golul de onoare al ardelenilor, însă a fost eliminat pe finalul meciului, Mutu s-a rezumat la a spune că este un jucător fără experiență care are nevoie de susținere.

„Lipsa de experiență a lui Matei s-a văzut, însă de asta suntem aici, ca să-l ajutăm să crească.

Când ai un adversar puternic în față mai și riști, ceea ce s-a întâmplat în această seară în meicul cu Craiova. Iar la golul doi al lor a fost și puțin noroc, pentru că mingea sare din mâna lui Matei și a ajuns la Mitriță.

Din punct de vedere al jocului, băieții îmi dau speranță, însă din punct de vedere al scorului nu-mi convine. Trebuia să fim un pic mai atenți. Ambele goluri erau de evitat.

Așa este fotbalul. Atunci când domini mai e și echipa adversă... în seara asta ei au avut un portar care a scos mingile din colțul porții. A scos din orice unghi", a spus Adrian Mutu la finalul meciului cu Universitatea Craiova.

CFR Cluj - Universitatea Craiova 1-2

Oltenii au deschis scorul în minutul 38, prin Baiaram. Mitriță a dublat diferența în repriza secundă (51'). Matei Ilie i-a readus în joc pe ardeleni 15 minute mai târziu, însă și-a lăsat echipa în inferioritate numerică pe finalul jocului  (87'), după un fault asupra lui Markovic.

În urma rezultatului de sâmbătă seară, Universitatea Craiova a urcat pe locul doi în clasament, cu 28 de puncte (la egalitate cu Rapid), în timp ce CFR Cluj a căzut pe patru, cu 27 de puncte.

Etapa viitoare, Universitatea Craiova va primi vizita Rapidului, în timp ce CFR Cluj se va deplasa la Sfântu Gheorghe pentru meciul cu Sepsi OSK.