Nu recunosc rusinea? Lucescu spune ca a batut Interul, italienii spun ca a fost 0-0. Care-i adevarul?

Data publicarii: Vineri 08 Februarie 2008, 14:24
Data actualizarii: Vineri 08 Februarie 2008, 14:24
TOLDO, CRESPO, SOLARI SI CORDOBA - PIERDUTI IN CEATA

Brasovul lui Razvan Lucescu a produs socul iernii prin victoria cu 2-0 in fata Interului lui Roberto Mancini, Solari, Crespo, Figo sau Cordoba. Meciul s-a jucat in trei reprize, a cate 30 de minute fiecare. Ardelenii au fost egalii italienilor in primele doua reprize, dar au reusit sa castige in cea de-a treia repriza. Desi Razvan Lucescu si toti brasovenii s-au bucurat si s-au manifestat ca si cum ar fi obtinut cea mai mare victorie din istoria echipei, italienii nu vor nici in ruptul capului sa recunoasca infrangerea.

Site-ul oficial al Interului anunta remiza alba. La fel, si Gazetta dello Sport, care uita de cele doua goluri ale romanilor si anunta egalul lui Razvan Lucescu cu Roberto Mancini. Cine spune adevarul?