Moldovan il face praf pe Teo Craciunescu si anunta: "Rapidul ia licenta la apel!" Ce a spus antrenorul, dupa 2-2 cu Slobozia

Rapid Viorel Moldovan Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 10 Mai 2014, 21:30
Data actualizarii: Sambata 10 Mai 2014, 21:34

Viorel Moldovan, antrenorul Rapidului, a comentat meciul cu Unirea Slobozia, acesta rabufnind la adresa arbitrului Teo Craciunescu, cel care l-a eliminat pe Virgil Draghia in minutul 18 si a dictat doua penalty-uri pentru Unirea Slobozia.

Suparat ca nu a reusit sa ia cele trei puncte in meciul cu Unirea Slobozia, meci extrem de important in ecuatia promovarii in prima liga, Viorel Moldovan l-a criticat in termeni duri pe fiul lui Ion Craciunescu, acesta vorbind si despre meciul "rivalilor" de la Clinceni, dar si despre sansele ca echipa din Giulesti sa obtina licenta.

"Meci" cu principalii contracandidati de la Clinceni

"O nebunie de meci, stricat in totalitate de acest arbitru slab. Nu degeaba sta la divizia B. Nu stiu daca se impunea acel cartonas rosu, din punctul meu de vedere Draghia nu era ultimul aparator, mai era un fundas acolo care ar fi scos mingea de pe linia portii. Baietii vad ca incep sa lucreze si au dat drumul la toate parghiile. Baietii aia dintr-o comuna de langa noi. Dar ii asteptam cu bratele deschise, saptamana viitoare.

Pe langa criticile aduse arbitrului Craciunescu, Moldovan a tinut sa-i ironizeze si pe cei de la FC Clinceni, care fac tot posibilul pentru a impiedica formatia giulesteana sa promoveze.

Vreau sa-mi felicit echipa pentru reactia din repriza a doua, in inferioritate numerica reusim sa egalam. Si ei au avut doua penalty-uri si le-au ratat. Poate trebuia sa le mai dea inca doua acest arbitru slab, sa inscrie si sa stea linistiti. Nu e usor sa joci in inferioritate numerica mai bine de o repriza. Sa rupi echilibrul jocului...sa-ti bati joc de munca unor baieti. Vad ca se lucreaza, am crezut ca au lasat-o mai moale, dar inca se apeleaza la asemenea tertipuri.

O sa luam licenta, o sa vedeti ca o s-o luam. Nu stiu cine vine. Nu ma intereseaza, important este sa vina cineva, noi sa ne facem treaba si sa promovam din punct de vedere sportiv. Avem si noi anumite probleme, le facem prea usor cadouri adversarilor, pe fondul nostru de joc bun. Avem si noi anumite nesincronizari, dar asta e pana la urma, nu suntem perfecti", a spus Moldovan la Digisport.