FOTO ȘI VIDEO Mihai Stoica a numit jucătorii de la FCSB care au excelat în amicale

Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Joi 06 Iulie 2023, 08:01
Data actualizarii: Joi 06 Iulie 2023, 08:53

FCSB a făcut în această vară trei transferuri: Djokovic, Ngezana și Alex Băluță.

FCSB a jucat două meciuri amicale în cantonamentul din Olanda: 2-5 cu Anderlecht Bruxelles și 1-1 cu PAOK Salonic. Managerul de la FCSB, Mihai Stoica, a scos în evidență câțiva jucători după cele două partide-test, printre care și Denis Haruț, care ieri a făcut cuplu în defensivă cu Joyskim Dawa, în formula de start.

Remarcații lui Mihai Stoica

"Suntem o echipă cu Coman şi Olaru, alta fără. Plusuri pentru Băluţă şi Miculescu, o prestaţie foarte solidă a lui Haruţ în ambele meciuri. A făcut două meciuri foarte, foarte bune. Sunt jocuri de pregătire, dar cred că e o certitudine în momentul de faţă", a declarat Mihai Stoica, la Orange Sport.

• Mihai Stoica

• 500.000 de euro e cota lui Denis Haruţ, potrivit transfermarkt
  • FCSB a terminat sezonul trecut pe locul 2 în Superliga, după Farul Constanța, dar înainte de CFR Cluj

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, ultimul meci amical din Olanda, împotriva grecilor de la PAOK.

Florinel Coman a înscris pentru roș-albaștri, la fel ca și în meciul cu RSC Anderlecht (minutul 24), în timp ce pentru fosta campioană a Greciei a marcat prin Vasilis Gordeziani (minutul 70).

Elias Charalambous a început meciul cu următoarea formulă: Vlad - Ov. Popescu, Dawa, Haruț, Radunovic - Șut, Djokovic, Olaru - Băluță, Miculescu, Coman. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat în teren Ngezana, aflat la debut, precum și Crețu, Panțîru, Edjouma, V. Gheorghe, Cordea, Compagno, Radaslavescu și Gogescu.

Delegația FCSB va reveni vineri la București, urmând ca de luni să înceapă ciclul săptămânal de pregătire dinaintea debutului în sezonul 2023-2024.