"Le dau primă triplă!" Anunțul făcut de Laszlo Dioszegi, după ce Sepsi a fost la un pas să o umilească pe CFR Cluj

laszlo dioszegi CFR Cluj Sepsi OSK Sfantu Gheorghe Fotbal intern Laszlo Dioszegi, finanțator Sepsi Sf. Gheorghe / Sursa foto: Imago Images
Data publicarii: Duminica 28 Aprilie 2024, 23:34
Data actualizarii: Duminica 28 Aprilie 2024, 23:37

Sepsi OSK i-a ținut piept lui CFR Cluj timp de mai bine de 90 de minute, în ciuda faptului că a jucat în nouă oameni, însă a cedat în minutele de prelungire.

În nouă jucători de câmp încă din finalul primei reprize, Sepsi a pierdut la limită meciul cu CFR Cluj, scor 2-1, după un gol marcat de "vișinii" la ultima fază a meciului.

La finalul meciului, patronul echipei, Laszlo Dioszegi, a dezvăluit că le va oferi jucătorilor primă triplă pentru meciul cu FCSB, deoarece au făcut încă un meci mare cu CFR Cluj, în ciuda faptului că au pierdut.

"Eu am spus că la meciul cu FCSB o să dau primă triplă dacă o să câștigăm și dacă nu, dăm primă normală. Dar pentru ce au făcut astăzi trebui să le dau primă triplă pentru ce au făcut cu FCSB (900 de euro de jucător).

Nu comentez arbitrajul, dar haideți să fim sinceri. Nu cred că s-a mai văzut nicăieri în România așa ceva. Eu cred că s-au dat prea ușor cele două cartonașe roșii.

Au avut un noroc foarte mare (n.r. - cei de la CFR Cluj). Degeaba mai vorbim despre arbitraj sau despre meci. Jucătorii, oricum, cred că au jucat exemplar.

Nu m-a dezamăgit nimeni. Au luptat ca niște gladiatori și am arătat că noi dăm totul meci de meci indiferent de adversar. Sunt foarte mândru de echipa noastră și de staff.

Cred că vom reuși în perioada următoare să aducem niște jucători care să lupte așa cum au făcut-o băieții de până acum.

Nu l-am felicitat (n.r. - pe Becali pentru titlu), n-am numărul domnului Becali, dar am spus de multă vreme că FCSB va fi campioană, pentru că e o echipă foarte bună. Asta ar mai fi trebuit să-l sun pe domnul Gigi Becali, să aud după aia că l-am felicitat pentru că n-a jucat Ștefănescu și că nu știu ce", a spus Laszlo Dioszegi la Primasport.

CFR Cluj - Sepsi OSK, 2-1 (1-1)

CFR Cluj a urcat pe locul doi în urma acestui rezultat, cu 37 de puncte, peste Farul Constanța și Universitatea Craiova.

În următoarea rundă, clujenii vor juca tot pe teren propriu, împotriva celor de la Rapid București, în timp ce Sepsi, care a rămas pe ultimul loc din play-off, se va deplasa la Constanța pentru meciul cu Farul.