Ironii la adresa Petrolului după ce Florin Pîrvu și-a umilit fosta echipă: "Nu a apucat să îşi ia toate bagajele!"

florin pirvu fc voluntari Petrolul Ploiesti Fotbal intern Florin Pîrvu | Sport Pictures
Data publicarii: Sambata 06 Aprilie 2024, 20:15
Data actualizarii: Sambata 06 Aprilie 2024, 20:18

Voluntari, cu Florin Pîrvu pe bancă, a surclasat-o pe Petrolul Ploiești, scor 4-0, sâmbătă, în deplasare, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Superligii.

FC Voluntari, antrenată de Florin Pîrvu, tehnician care a pregătit-o pe Petrolul în sezonul regulat, a avut o primă repriză de excepţie, marcând de trei ori prin Vadim Raţă (20'), Igor Armaş (24') și Adam Nemec (45+5'). Merloi a închis tabela în minutul 60, din centrarea lui Radu Boboc.

La finalul meciului, petroliștii au fost taxați de doi foști jucători emblematici din Liga 1.

"I-a cunoscut prea bine Pîrvu! (n.r. - râde). Trebuie să se schimbe ceva la Petrolul că nu îi văd foarte bine. Eu aş aduce un antrenor cu experienţă", a spus Ovidiu Herea, potrivit Orangesport.

Cristi Pulhac nu i-a iertat nici ei pe "găzari", care au decis să se despartă de Pîrvu la finalul sezonului regulat: "Nu a apucat să îşi ia toate bagajele de la Ploieşti (n.r. ironic), se vede că îi cunoaşte bine. Şi alegerea antrenorului la Petrolul trebuia să fie mai bine gândită!".

Pentru FC Voluntari a fost a doua victorie consecutivă în play-out, după ce săptămâna aceasta s-a calificat în semifinalele Cupei României, la penalty-uri.