Petrolul – FC Voluntari 0-4 | Umilință de proporții pe stadionul "Ilie Oană"

petrolul fc voluntari Superliga Partida dintre Petrolul și FC Voluntari / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Sambata 06 Aprilie 2024, 18:51
Data actualizarii: Sambata 06 Aprilie 2024, 19:26

Petrolul se duelează pe ”Ilie Oană” cu FC Voluntari, în etapa a treia din play-out. Partida este în această seară, de la 17:30, LIVE TEXT pe sport.ro.

Minutul 90+2: Final de meci!

Minutul 60: George Merloi schimbă scorul de pe tabelă! 4-0 pentru ilfoveni!

Minutul 45: A început a doua repriză! Băieții lui Florin Stîngă au de recuperat.

Prima repriză

Minutul 45+5: S-a terminat prima repriză la Ploiești! Băieții lui Pîrvu vor merge la vestiare cu un avans semnificativ.

Minutul 45+4: GOOOOL Voluntari! Adam Nemec dă lovitura! Tabela arată 0-3 și meciul e ca și finalizat.

Minutul 24: GOOOOL Voluntari! Igor Armaș trimite mingea cu capul în poartă! Voluntari conduce cu 2-0 după doar 24 de minute.

Minutul 20: GOOOOL Voluntari!  Vadim Rață înscrie aduce avantajul pentru Voluntari!

Minutul 1: S-a dat startul pe stadionul "Ilie Oană"

Meciul este unul special pentru Florin Pîrvu, antrenorul celor de la FC Voluntari, care a ajuns la gruparea ilfoveană după ce s-a despărțit de Petrolul la finalul sezonului regulat.

Petrolul – FC Voluntari, LIVE TEXT pe Sport.ro.

Cele două echipe sunt vecine de clasament. Petrolul este pe locul cinci în clasamentul din play-out, cu 22 de puncte, în timp ce FC Voluntari este a șasea clasată în play-out, cu 17 puncte, la egalitate cu Poli Iași, echipa care ocupă prima poziție care duce la baraj.

În ultima etapă, Petrolul a remizat cu Dinamo, scor 1-1. ”Lupii Galbeni” au reușit să egaleze în prelungiri, prin Gicu Grozav, care a transformat un penalty controversat dictat de Horațiu Feșnic.

De cealaltă parte, FC Voluntari are un moral bun după calificarea în semifinalele Cupei României. Ilfovenii au învins-o în sferturi pe FCU Craiova, scor 0-0 (2-4 d.l.d.). În ultima etapă din play-out, FC Voluntari a învins-o pe Hermannstadt, scor 1-0.

În turul sezonului regulat, FC Voluntari s-a impus cu scorul de 2-0 în fața Petrolului, în timp ce partida din retur s-a încheiat cu o remiză albă.