VIDEO EXCLUSIV Hasta la vista, baby! Becali s-a supărat rău de tot: "Credeam că o să-și revină"

Data publicarii: Vineri 22 Iulie 2022, 12:02
Data actualizarii: Vineri 22 Iulie 2022, 12:13

Gigi Becali, patronul FCSB-ului, a vorbit vineri dimineața, în direct la Ora Exactă în Sport de la Pro Arena.

Omul de afaceri s-a arătat extrem de deranjat de atitudine pe care au avut-o unii jucători ai roș-albaștrilor în partida din Georgia, 0-1 cu Saburtalo, prima manșă a turului II preliminar din Conference League.

Florinel Coman (24 de ani) era unul dintre fotbaliștii de la care avea cele mai mari așteptări, însă și internaționalul transferat de la Viitorul l-a dezamăgit crunt.

Becali l-a luat la țintă și pe Florinel Coman

Becali l-a pus la colț pe cel pe care îl supranumea Mbappe, unul dintre "copiii" săi de suflet de la FCSB. Extrema a trecut prin multe accidentări însă Becali l-a susținut mereu.

"Coman credeam că e 'bombă', că o să-și revină. Coman nu mai știe, nu mai are viteză de reacție!

A avut două ocazii să marcheze gol, n-a dat. Sunt lucruri pe care nu pot să le explic", a declarat Gigi Becali, vineri dimineața, la Ora Exactă în Sport de la Pro Arena.

Saburtalo - FCSB 1-0

Saburtalo a fost echipa cu inițiativa încă din startul meciului, când Sikharulidze și Gocholeishvili au adus pericol la poarta lui Târnovanu. Prima șansă a lui FCSB a venit abia în minutul 26, când Cordea a avut un șut blocat.

Cu o apărare depășită de multe ori, în special în flancuri, FCSB s-a văzut condusă din minutul 51, când Levan Nonikashvili a marcat cu un șut din marginea careului, pe jos, la care Târnovanu nu a putut interveni.

În prelungirile primei reprize, Ovidiu Popescu a comis o gafă uriașă, trimițând direct la un adversar în propriul careu, însă FCSB a scăpat cu fața curată, iar scorul pauzei a fost 1-0 pentru Saburtalo.

Partea secundă a început furtunos, cu ocazii mari de ambele părți. Târnovanu a intervenit excelent în mai multe rânduri, în timp ce Cordea și Coman, care a nimerit și bara, au avut cele mai mari șanse de a înscrie din tabăra vicecampioanei României.

Ambele formații puteau înscrie în partea secundă, însă s-a încheiat 1-0 pentru Saburtalo, iar calificarea se va decide la retur, pe Arena Națională, joi, 28 iulie, de la 20:30.