Dan Șucu, reacție scurtă după înfrângerea cu Sepsi! Anunț de impact

dan sucu Cristiano Bergodi Rapid Fotbal intern
Data publicarii: Luni 15 Aprilie 2024, 23:16
Data actualizarii: Luni 15 Aprilie 2024, 23:33

Rapid s-a impiedicat, pe teren propriu, scor 0-1, în fața lui Sepsi OSK și a ajuns la patru înfrângeri consecutive în play-off.

Din articol

În acest context, rapidiștii riscă să rateze și obiectivul secundar: clasarea pe locurile doi sau trei.

Evoluția slabă a favoriților i-a determinat pe fanii aflați pe stadion să-i ceară demisia lui Cristiano Bergodi la finalul meciului.

La plecarea de la stadion, Dan Șucu a anunțat că va lua o decie în privința lui Cristiano Bergodi în cursul zilei de mâine.

"În seara aceasta nu avem ce să spunem. Mâine clubul va lua o decizie", a spus scurt Dan Șucu.

Rapid - Sepsi, 0-1

Singurul gol al partidei a fost marcat de Gabriel Debeljuh în minutele de prelungire ale partidei: 90+5'.

Suporterii Rapidului au cerut în finalul meciului demisia antrenorului Cristiano Bergodi.

Sepsi OSK a obţinut prima sa victorie în play-off, după un eşec şi două egaluri. Rapid a pierdut toate cele patru partide jucate în play-off.

Ambele meciuri directe din sezonul regulat s-au încheiat cu acelaşi scor, 0-0.