FOTO CS FC Dinamo, echipa lui Nicolae Badea, a încheiat campionatul cu 119 goluri înscrise și a debutat în play-off-ul de promovare!

CS FC Dinamo CS Progresul București 2005 CSU Stiinta Bucuresti daco-getica bucuresti Nicolae Badea Fotbal intern
Data publicarii: Joi 23 Mai 2024, 10:14
Data actualizarii: Joi 23 Mai 2024, 10:16

A treia echipă cu numele Dinamo din fotbalul românesc a încheiat pe podium sezonul regular din Liga 4 București.

Liga 4 București și-a încheiat în această lună sezonul regular și deja s-au disputat primele meciuri din play-off-ul de promovare.

CS FC Dinamo, echipa lui Nicolae Badea, a înscris nu mai puțin de 119 goluri în cele 26 de etape, însă a terminat abia pe locul 3, deși a bifat de-a lungul sezonului un 16-1 în deplasare și trei victorii cu 9-0!

În play-off-ul Capitalei pentru barajul de promovare în Liga 3 s-au calificat CS Progresul București 2005 (locul 1, 67 de puncte), CSU Știința București (locul 2, 59 p), ACS FC Dinamo București (locul 3, 58 p) și ASC Daco-Getica București (locul 4, 57 p).

Regulamentul play-off-ului Ligii 4 București

”Se va disputa in sistem campionat, intr-o serie cu 14 echipe, 26 etape, urmand ca, la final, primele patru clasate sa participe la un turneu play off, care va desemna castigatoarea. Cele patru echipe calificate in play off vor avea urmatorul punctaj: