FC Botosani FCSB Marius Croitoru Fotbal intern "Cei mai destepti, cei mai frumosi!" Croitoru n-a mai rezistat. Ironii la adresa arbitrilor romani
Kadi Bulgakov
Data publicarii: Vineri 07 Mai 2021, 19:22
Data actualizarii: Vineri 07 Mai 2021, 19:40

Botosani a capitulat in fata FCSB-ului, insa Marius Croitoru pune esecul formatie sale pe seama prestatie arbitrului Adrian Cojocaru, pe care il acuza ca a avantajat echipa patronata de Becali.

Croitoru recunoaste ca moldovenii au avut un start prost de meci, insa sustine ca scorul ar fi aratat altfel daca centralul nu ar fi gresit in favoarea celor de la FSCB.

„Un inceput foarte prost de meci pentru noi, 15-20 de minute, dupa care arbitrul s-a ridicat la nivelul primelor noastre 15 minute! Un arbitraj foarte slab. Nu stiu cine ii deleaga, cum. Nu pot sa inteleg! Am penalty pe care nu-l da, la Roman, si le da lor penalty care nu este.

Mai mult de atat ce poti sa zici? Bravo lor, sunt niste arbitri minunati, cei mai destepti, cei mai frumosi, cei mai tari din tara asta! Macar nu mi-a dat galben, din punctul asta de vedere... a fost minunat arbitrul”, a spus Croitoru in cadrul unei conferinte de presa.

FCSB a trecut, joi seara, in deplasare, cu scorul de 3-1 (2-1), de Botosani, si s-a apropiat din nou la doua puncte de CFR in clasamentul din play-off.