Ca Solskjaer pe vremuri! Câte goluri a marcat în 12 minute un atacant de la Someșul Dej

Stefan Visic Liga 3 Manchester United Ole Gunnar Solskjaer somesul dej Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 04 Decembrie 2021, 16:24
Data actualizarii: Sambata 04 Decembrie 2021, 16:32

A realizat performanța în ultima etapă din liga a treia.

Stefan Visic, atacantul sârb în vârstă de 24 de ani de la Someșul Dej, a reușit să înscrie astăzi, în ultima etapă a anului din Liga 3, nu mai puțin de patru goluri într-un interval de 12 minute.

A realizat performanța în prima repriză a meciului din deplasare cu Luceafărul Oradea, câștigat cu 5-0. Visic a înscris în minutele 33, 39, 40 și 45, conform site-ului liga2.ro, iar ”careul” său a adus aminte de cel al lui Ole Gunnar Solskjaer pe vremea când evolua la Manchester United.

În 1999, norvegianul a fost introdus pe final de Sir Alex Ferguson într-un meci cu Nottingham Forest din Premier League (scor 8-1) și a marcat de patru ori în 12 minute: a început în minutul 80 și s-a oprit în prelungiri.

Până să ajungă în România, Visic a evoluat în Serbia natală, Slovacia și Cehia.