„Avem nevoie de el!” Mesajul lui Mbappe după accidentarea horror suferită de Neymar

Neymar da Silva kylian mbappe PSG Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 19 Februarie 2023, 18:32
Data actualizarii: Duminica 19 Februarie 2023, 18:38

Neymar a suferit o accidentare gravă în timpul meciului dintre PSG și Lille, scor 4-3, și a părăsit terenul în lacrimi.

Atacantul brazilian a marcat un gol pentru PSG în prima repriză, însă a ieșit pe targă în minutul 51 al meiciului, după ce a suferit o accidentare îngrozitoare la glezna dreaptă.

Accidentarea a părut una extrem de serioasă, motiv pentru care sunt șanse mari ca brazilianul să rateze returul optimilor de finală ale Ligii Campionilor, cu Bayern Munchen. În tur, parizienii au fost învinşi acasă de bavarezi cu 1-0.

• Neymar

Mbappe speră ca Neymar să revină rapid în lot

Kylian Mbappe, marcatorul unei „duble” în meciul cu Lille, și-a exprimat speranța ca accidentarea lui Neymar să nu fie una gravă, pentru ca brazilianul să revină cât mai curând alături de echipă.

„Sper ca accidentarea lui Neymar să nu fie serioasă, sper să se întoarcă repede, avem nevoie de el!”, a spus Kylian Mbappe, potrivit jurnaliștilor de la ouest-france.fr.

Christophe Galtier, antrenorul lui PSG, a declarat imediat după meci că nu știe cât de gravă este accidentarea lui Neymar, deoarece acesta încă face investigații: „Cât de gravă e accidentarea? Nu știm, el va face investigații chiar acum”.