VIDEO | GOOOOOL Stanciu! Arabii au innebunit la executia romanului: faza GENIALA construita de Al Ahli

Data publicarii: Vineri 19 Aprilie 2019, 21:51
Data actualizarii: Vineri 19 Aprilie 2019, 23:33

Stanciu a reusit un nou gol pentru Al Ahli.

UPDATE 23:31 | Al Ahli a castigat partida cu 3-2! Al Somah a reusit dubla la 2 minute dupa pauza, in timp ce oaspetii de al Al Wehda au fortat o revenire de efect pe final de meci: Otero din penalty in minutul 71 si Kassongo, in minutul 73, au marcat pentru Al Wehda.

Stanciu a fost inlocuit in minutul 79 cu Abdulrahman Ghareeb.

Romanul a marcat in minutul 2 de prelungiri al primei reprize a meciului cu Al Wehda din etapa a 28-a din campionatul Arabiei Saudite.

Stanciu a majorat diferenta pentru echipa sa care conducea cu 1-0 din minutul 17 dupa golul lui Al Somah.

Comentatorii arabi au innebunit la golul Stanciu. Romanul a judecat foarte bine o faza care ar fi putut fi oprita pentru off-side. Stanciu a venit din linia a doua si a marcat cu un sut perfect la coltul lung.