Victorie categorică obținută de echipa lui Răzvan Lucescu în confruntarea cu echipa lui Florentin Matei

Razvan Lucescu PAOK Salonic Fotbal extern Răzvan Lucescu
Data publicarii: Duminica 31 Octombrie 2021, 09:03
Data actualizarii: Duminica 31 Octombrie 2021, 09:05

Răzvan Lucescu a obținut o nouă victorie pe banca lui PAOK.

PAOK Salonic, echipa pregătită de Răzvan Lucescu, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, formația Apollon Smyrnis, într-un meci din etapa a opta din campionatul Greciei.

La Apollon Smyrnis este legitimat fotbalistul român Florentin Matei, care a fost trimis pe teren în minutul 63 al partidei, însă mijlocașul ofensikv nu și-a putut ajuta prea mult echipa.

Pentru PAOK au marcat Schwab 5' (penalti), Swiderski 66', Michailidis 72' şi Augusto 90+4' (penalti). În timp ce pentru oaspeți a marcat Pamlidis, în minutul 14.

PAOK ocupă locul doi în clasament, cu 16 puncte, iar Smyrnis este pe 13, cu 5 puncte. Pe prima poziţie se află Olympiakos Pireu, care are 20 de puncte.