Meci dramatic pentru Răzvan Lucescu! PAOK a condus cu 4-1, dar nu a reușit să câștige

Razvan Lucescu Alexandru Mitrita PAOK Campionate externe Răzvan Lucescu
Data publicarii: Duminica 17 Octombrie 2021, 18:54
Data actualizarii: Duminica 17 Octombrie 2021, 18:59

PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a remizat pe teren propriu cu Volos, scor 4-4, și poate pierde primul loc în campionatul Greciei.

Volos a deschis scorul în minutul 14, dar PAOK a revenit și a marcat patru goluri înainte de pauză. Cu un avantaj de trei goluri, echipa antrenorului român nu a reușit să-și ”securizeze” victoria.

Echipa lui Răzvan Lucescu, egal dramatic în campionatul Greciei

După pauză, Bartolo, Rosero și Rhyner au marcat pentru Volos și au stabilit scorul final, 4-4. PAOK putea câștiga, dar Vierinha a ratat un penalty în minutul 80.

La gazde, Mitriță a fost rezervă și a intrat în teren în minutul 83, la scorul de 4-4, în locul lui Zivkovic.

PAOK rămâne pe primul loc, cu 13 puncte, la egalitate cu Volos, care este pe locul doi. Pe prima poziție poate trece Olympiakos, dacă va câștiga meciul de la Giannina.

În următoarea etapă, PAOK Salonic se va duela chiar cu Olympiakos, la Pireu.