United e de neoprit! RECORD INCREDIBIL stabilit de Solskjaer dupa meciul cu Arsenal din Cupa Angliei

Ole Gunnar Solskjaer Arsenal Cupa Angliei Manchester United Fotbal extern United e de neoprit! RECORD INCREDIBIL stabilit de Solskjaer dupa meciul cu Arsenal din Cupa Angliei
Data publicarii: Sambata 26 Ianuarie 2019, 08:01
Data actualizarii: Sambata 26 Ianuarie 2019, 08:04

Manchester United castiga tot sub comanda lui Ole Gunnar Solskjaer.

United a oferit un nou meci fantastic in 16-imile Cupei Angliei, contra lui Arsenal. "Diavolii" au castigat cu 3-1.

Alexis Sanchez a deschis scorul in minutul 31, iar Lingard a marcat pentru 2-0 la 150 de secunde distanta. Aubameyang a redus din diferenta pana la pauza, insa Martial a stabilit scorul final prin reusita sa din minutul 82, iar Manchester United s-a calificat in optimi.

Ole Gunnar Solskjaer a stabilit un record pe banca gruparii de pe Old Trafford. Tanarul antrenor norvegian a castigat toate cele 8 meciuri de cand a preluat echipa a si a devenit cel mai succes debutant din istoria lui United.